E-shop

Bylinné sirupy

Základem medicinálních sirupů z bylin Dr. Svatek „na lžičku“ je slad bohatý na vitamíny skupiny B. Byliny, vybrané podle léty prověřených receptur bylinkářů, zpracováváme šetrnou moderní technologií tak, že zůstavají zachovány všechny účinné a zdraví prospěšné látky. Sirupy obsahují nejvyšší možný obsah bylin a navíc i vitamin C, klíčový pro imunitu a správnou funkci organismu.

E-shop

Oddělovač

Nejčastější otázky

Medicinální bylinné sirupy Dr. Svatek mají trvanlivost jeden rok od data výroby a doporučujeme je spotřebovat do 2 měsíců od otevření.

Sirupy uchovávejte nejlépe v chladu do 8°C.

Před použitím protřepte lahvičku se sirupem. Případný zákal je způsoben vysokým obsahem léčivých bylin a není na závadu. Po otevření konzumujte dle doporučeného dávkování a uchovávejte v chladu (při 4-8°C) a zkonzumujte nejlépe do 2 měsíců.

Složení sirupu na vykašlávání: cukr, pitná voda, ječný slad 4%, vodný extrakt z bylin* (jablečník obecný, jitrocel kopinatý, přeslička rolní, plod růže šípkové, yzop lékařský, lípa srdčitá, plicník lékařský), regulátor kyselosti: kyselina citronová, antioxidant: kyselina L-askorbová, konzervant: sorban draselný.

Složení sirupu na zažívání: cukr, pitná voda, ječný  slad 4%, vodní výluh z bylin* (máta peprná, měsíček lékařský, smetánka lékařská, kořen hořce žlutého), regulátor kyselosti: kyselina citronová, antioxidant: kyselina L-askorbová, konzervant: sorban draselný.

Složení sirupu na imunitu: cukr, pitná voda, šťáva z rakytníku řešetlákového 9,4%, ječný slad 4%, vodný výluh z bylin * (kořen třapatky úzkolisté (echinacea), kořen rozchodnice růžové, plod růže šípkové), regulátor kyselosti: kyselina citronová, antioxidant: kyselina L-askorbová, konzervant: sorban draselný.

Složení sirupu na nervy: cukr, pitná voda, ječný slad 4%, vodní výluh z bylin*  (lípa srdčitá, černý bez, meduňka lékařská, kozlík lékařský, chmel otáčivý, levandule lékařská, hloh obecný) regulátor kyselosti: kyselina citronová, antioxidant: kyselina L-askorbová, konzervant: sorban draselný.

Složení sirupu na kašel: cukr, pitná voda, ječný slad 4%, vodní výluh z bylin *(divizna velkokvětá, proskurník lékařský, lišejník islandský, lípa srdčitá, černý bez, sléz maurský, přeslička rolní, plod růže šípkové regulátor kyselosti: kyselina citronová, antioxidant: kyselina L-askorbová, konzervant: sorban draselný.

Extrat z hlohu, levandule, šištice chmelové, kořene kozlíku, meduňky, a květů černého bezu a lípy srdčité má uklidňující účinky, podporuje duševní pohodu v případě vypětí a navozuje harmonii při usínání. Obsahuje slad, bohatý na vitamíny skupiny B, které mají příznivý vliv na nervy a celý organismus.

Extrakty z rozchodnice růžové a zeleného čaje mají silné antioxidační účinky. Třapatka úzkolistá, rakytník a plod šípku přispívají ke správné funkci imunitního systému. Celý komplex bylinných extraktů tak napomáhá správné funkci imunitního systému a zvyšuje obranyschopnost organismu.

Byliny obsažené v sirupu – divizna, proskurník, bez černý, sléz přispívají k normální funkci dýchacího systému a pomáhají tlumit suchý dráždivý kašel. Bez černý a šípek podporují přirozenou obranyschopnost – imunitní systém. Sléz a divizna také podporují normální činnost hltanu a dýchacích cest. Přeslička pomáhá udržovat zdravé dýchání a odolnost.

Sirup je vhodným prostředkem komplexní péče o respirační trakt. Jablečník, jitrocel, plicník, podběl, yzop, plod šípku, přeslička a lípa srdčitá jsou léčivé bylinky, které velmi blahodárně působí na dýchací cesty, pomáhají při velkém zahlenění jak horních, tak i dolních cest dýchacích, uvolňují hlen a usnadňují vykašlávání.

Bylinný sirup pro normální činnost trávicí soustavy je vyroben z extraktu hořce, pampelišky, z listů máty peprné a květu měsíčku. Tento bylinný komplex působí příznivě na správnou funkci zažívací soustavy, včetně tvorby zažívacích šťáv a enzymů, podporuje správné zažívání.

Na shop.herbadent.cz, v Herbadent prodejně v OC Nový Smíchov, ve vybraných lékárnách a u partnerů.

Část výrobního procesu u výrobce bylinných extraktů a zbytek procesu v našem provozu v Praze.

Ano, jelikož základem sirupu je slad, obsahují sirupy stopové množství lepku.

Medicinální sirupy Dr. Svatek mohou s výjimkou sirupu Na zažívání využívat děti od 3 let věku. Sirup Na zažívání doporučujeme konzumovat od 6 let věku dítěte.

Sirup na kašel: děti od 3 do 12 let 3 x denně 5 ml (čajová lžička), děti od 12 let a dospělí 3 x denně 10 ml (polévková lžíce)

Doporučená délka užívání 1-2 týdny.

 

Sirup na vykašlávání: děti od 3-12 let 3 x denně 1 čajovou lžičku (5 ml), děti od 12 let a dospělí 3 x denně 1 polévkovou lžíci (10 ml).

Doporučená délka užívání 2 týdny.

 

Sirup na imunitu: děti od 3–6 let 3 x denně 1 mokka lžičku (2 ml), děti od 3-12 let 3 x denně 1 čajovou lžičku (5 ml), děti od 12 let a dospělí 3x denně 1 polévkovou lžíci (10 ml)

Doporučená délka užívání jeden měsíc, poté týden přestávka.

 

Sirup na nervy: děti od 3–6 let 3 x denně 1 mokka lžičku (2 ml), děti od 3-12 let 3 x denně 1 čajovou lžičku (5 ml), děti od 12 let a dospělí 3x denně 1 polévkovou lžíci (10 ml)

Doporučená délka užívání jeden měsíc, poté týden přestávka.

 

Sirup na zažívání: 1/2 hodiny před jídlem, děti od 6-12 let 3 x denně 1 čajovou lžičku (5 ml), děti od 12 let a dospělí 3 x denně 1 polévkovou lžíci (10 ml).

Doporučená délka užívání 3 týdny, poté týden přestávka.

Byliny nakupujeme od českého dodavatele, který byliny vykupuju od pěstitelů a sběračů.

Na 100ml sirupu je obsah bylinné složky 7 -10 g a to dle typu sirupu.

Energetická hodnota 100 g sirupu: 1090kJ (261 kcal)

Obsah živin ve 100 ml: Bílkoviny 0,2 g, tuky 0 g, sacharidy 64 g

Ano, naše sladové medicinální sirupy obsahují stopové množství lepku.

Nejsou, a to díky obsaženému cukru.

Ne, naše bylinné medicinální sirupy není vhodné využívat během těhotenství.

Bylinný sirup Na zažívání neužívejte při žaludečních vředech a krvácivosti gastrointestinálního traktu (GIT). Není určeno pro děti do 6 let, pro těhotné a kojící.

Bylinný sirup Na vykašlávání neužívejte při suchém kašli a laryngitidě. Není určeno pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící.

Bylinný sirup Na nervy nekombinujte s léky: benzodiazepiny a léky na ředění krve (jako je Warfarin). Není určeno pro děti do 3 let, pro kojící a těhotné.

Bylinný sirup Na imunitu není určen pro děti do 3 let, pro kojící a těhotné.

Oddělovač
PRAHA, RAKOUSKO-UHERSKO, 1897

V tom roce se začíná psát naše historie. Vladimír Svatek s Dr. Javůrkem začnou v Praze na Smíchově s výrobou medicinálních vín. Bratr zakladatele, Dr. PhMr. Vavřinec Svatek rozšiřuje začátkem 20. století účinky a indikace vín díky využití exotických léčivých bylin a o pět let později se výroba stěhuje do nových prostor, které firma, dnes pod názvem HERBADENT využívá dodnes.

V šedesátých letech zde vyvinul Dr. Karmazín extrakt ze 7 léčivých bylin a tento Masážní roztok na dásně HERBADENT se začal prodávat v lékárnách jako léčivý přípravek na zánět dásní a na afty a dal následně firmě i nové jméno.

Osvědčená tradiční receptura a pečlivý výrobní postup s důrazem na péči a trpělivost se úspěšně využívá dodnes jak pro medicinální sladová vína, zrající ve sklepích smíchovského domu, tak pro patentovaný přírodní extrakt ze 7 bylin, zrající ve skleněných baňkách ve staré varně a zcela naplňují základní slogan: VYROBENO Z BYLIN.

Radio Proglas

Vyrobeno
z bylin